Rávilágított Szijjártó az Európai Bizottság nagy hibájára: Ukrajna érdekeit akarják képviselni, nem Európáét
Ukrajna eközben folyamatosan kitol Magyarországgal és a magyar emberekkel.
Egy dollárért ismét több mint 72 rubelt kértek: a rubel gyengülése mögött az olajárak csökkenését kell keresni. A kőolaj világpiaci ára ugyanis jelentősen esett annak nyomán, hogy iráni vezetők a kitermelés növelését helyezték kilátásba.
A kőolaj világpiaci árának csökkenésével párhuzamosan gyengült a rubel a dollárhoz képest: hétfőn idei mélypontjára, tavaly decemberi szintjére csúszott az orosz fizetőeszköz árfolyama a moszkvai tőzsde devizakereskedésében.
Az utóbbi egy évben először egy dollárért ismét több mint 72 rubelt kértek, miközben az euró rubelhez viszonyított árfolyama is négyhavi csúcsra emelkedett. Moszkvai idő szerint délután egy órakor a dollár 72,25 rubelen, az euró pedig 79,3 rubelen forgott.
A moszkvai értéktőzsde irányadó mutatói közül a dollárban számított RTS-index 2,05 százalékkal 757,08 pontra csökkent, míg a rubelben számított MICEX-index 0,33 százalékkal 1728,51 pontra esett.
Elemzők szerint a rubel gyengülése mögött az olajárak csökkenését kell keresni, ráadásul a hó végén esedékes adófizetési kötelezettségek időszakának lezárultával visszaesett az orosz fizetőeszköz iránti kereslet.
A kőolaj világpiaci ára jelentősen esett annak nyomán, hogy iráni vezetők a kitermelés növelését helyezték kilátásba.
A túlkínálat és az alacsony kereslet eredményeként az északi-tengeri Brent könnyűolaj februári szállításra hordónként (159 liter) 36,99 dollárba került hétfő délután három óra körül, 91 centtel, 2,39 százalékkal csökkent az ára az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. Ugyanakkor a New York-i árupiac elektronikus jegyzésében a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta ugyancsak februári szállításra hordónként 37,08 dolláron forgott, 1 dollár 2 centtel, 2,68 százalékkal esett az ára.